GOSPODARSTWO SZKÓŁKARSKIE

O firmie

Serdecznie witamy na stronach Gospodarstwa Szkółkarskiego JUNIPEA.

Jesteśmy producentami materiału szkółkarskiego, głównie drzew i krzewów ozdobnych a także kompleksowo zajmujemy się zakładaniem ogrodów i innych terenów zieleni.

Dzisiejsza szkółka JUNIPEA powstała ponad osiem lat temu, obecnie zajmuje już powierzchnię ok.17 ha (szkółka kontenerowa i uprawy gruntowe). Położona jest w miejscowości Olszyniec – 6 km od Żar - w woj. lubuskim.

Jesteśmy gospodarstwem z młodym stażem, ale mamy ponad 20-letnie doświadczenia w zakresie produkcji roślin.
W codziennej pracy pomaga nam gruntowne wykształcenie ogrodnicze a przede wszystkim ogrodnicza pasja i zamiłowanie do roślin. Mamy bardzo ambitne plany związane z dalszym rozwojem i ciągłą modernizacją naszej szkółki.

W naszej szkółce w Olszyńcu - zajmujemy się produkcją wielu gatunków i odmian drzew i krzewów ozdobnych.
W stałej sprzedaży mamy - żywotniki (tuje), jałowce, cyprysiki, jodły, świerki, sosny, modrzewie, daglezje, miłorzęby, choiny, cisy. W naszej ofercie są też metasekwoje, katalpy, sośnice, formowane sosny – typu bonsai, szczepione pienne sosny i świerki, formowane żywotniki, cyprysiki, kosodrzewiny.

Posiadamy wiele gatunków i odmian na szpalery i żywopłoty. Zarówno duże, jednolite partie materiału młodego, jak
i pojedyncze rośliny soliterowe.Drzewa i krzewy produkowane są w pojemnikach (co zapewnia możliwość sadzenia również w okresie letnim) orazw gruncie (dostępne w sprzedaży – wiosną i jesienią). Stale poszerzamy i wzbogacamy naszą ofertę. W każdym sezonie wprowadzamy wiele nowości.

Rośliny z naszej szkółki są dobrze ukorzenione i zaadaptowane do polskich warunków klimatycznych. Większość z nich mnożymy we własnym zakresie.

Ofertę naszą kierujemy do szkółkarzy, właścicieli sklepów i centrów ogrodniczych, architektów zieleni oraz firm urządzających tereny zieleni, a także do odbiorców detalicznych. Zapraszamy do korzystania z sezonowych promocji.

Zawsze służymy fachową poradą przy wyborze gatunków i odmian oraz informacjami co do sposobu sadzenia, pielęgnacji i ochrony roślin.Wszystkich miłośników ogrodów, zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki i zapoznania się z bogatą kolekcją roślin,a naszym stałym klientom dziękujemy za dotychczasową współpracę i okazane zaufanie.